Misionáři obláti   OMIWorld   Klokoty   JukeBox   TV-MIS   Řk. farnost Manětín,
Řk. farnost Plasy
a Misionáři obláti
v okrese Plzeň-sever
Na webu ps.oblati.cz najdete info o činnosti misionářů oblátů Panny Marie Neposkvrněné v oblasti Plzeň-sever a o farních obvodech Manětín a Plasy, o které se zde obláti starají.
Zajímavé...

Kostel Žebnice - opravy dokončeny, možnost prohlídky

Kostel ŽebniceCelkové náklady na opravu kostela v Žebnici byly 9,7 milionů korun. Z toho největší část byla zafinancována z projektu "Svatý Jakub v Žebnici" s finanční podporou ze stukturálních fondů EU v rámci programu ROP-NUTS II Jihozápad, revitalizace památek a využití kulturního dědictví v rozvoji cestovního ruchu. Dále přispěly na opravu kostela Ministerstvo kultury ČR, Plzeňský kraj, Město Plasy, Město Kralovice, Občanské sdružení Jakub Větší a řada jednotlivých občanů. Všem velmi děkujeme - upřímné Pán Bůh zaplať!

Opravy probíhaly od roku 2003. Evropská unie přispěla částkou více jak 3,7 milionu korun.
Zvláště nás však potěšil velmi kladný přístup a finanční podpora Města Plasy, za kterou velmi děkujeme.
Kostel bude přistupný nejen věřícím při bohoslužbách, ale i veřejnosti a turistům. V případě příznivého počasí bude přistupné po celý den zádveří kostala s možností prohlídky interiéru.
V přípědě zájmu je možná i prohlídka s výkladem. Je možno se obrátit na pana Josefa Urabana telefon 373322347 nebo mobil 774201651.

Sdílet

Související články:
Koncert v Žebnici (27.11.2010) (11.10.2010)
| Autor: P. Pavel Zahradníček | Vydáno dne 01. 10. 2010 | 9030 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nejnovější videa, filmy či audia (v mp3) pro vás:

O tento web se starají Misionáři obláti Panny Marie Neposkvrněné, kteří spravují farní obvody Řk. farností Manětí a Plasy. Na obsah tohoto webu si nevyhrazujeme žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.


Tento web je hostován na serverech A.M.I.M.S.. Sdružení A.M.I.M.S. - Apostolatus Mariae Immaculatae Matris Spei (česky Apoštolát Panny Marie Neposkvrněné Matky Naděje) provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině. Na serverech A.M.I.M.S. jsou umístěny i projekty časopis Milujte se!, fatym.com a další...

Kontakty a info o nás | Administrace