Misionáři obláti   OMIWorld   Klokoty   JukeBox   TV-MIS   Řk. farnost Manětín,
Řk. farnost Plasy
a Misionáři obláti
v okrese Plzeň-sever
Na webu ps.oblati.cz najdete info o činnosti misionářů oblátů Panny Marie Neposkvrněné v oblasti Plzeň-sever a o farních obvodech Manětín a Plasy, o které se zde obláti starají.
Událo se

Studenti velehradského gymnázia v Plasích (11.-15.2.2011)

Na výletě - trapistický klášter Nový DvůrPár slov o čerstvém pobytu skupinky studentů z velehradského gymnázia u nás v plaské komunitě, který může být právě příkladem prorůstání různých druhů pastorace. Se svou vychovatelkou Martinou Vlkovou k nám sedm mladých studentů dorazilo v pátek večer.


Cesta z východu na západ je sice dlouhá, ale mládí a nadšení je silnější, takže únava na našich hostech nebyla ani znát. Hned po večeři a krátkém seznámení se začali vyptávat na spoustu věcí, a tak jsme probrali hned několik zajímavých témat od oblátů až k trapistům.
Sobotní dopoledne bylo pracovní. Dívčí část skupinky se pustila do kompletování nejnovějšího bestselleru o Martina „Doprovázení“ (odměnou jim pak bylo především vlastnoručně psané věnování samotného autora!, který ale přes veškerou snahu oslovoval všechny „Maruško“…), zatímco se kluci věnovali ekologickému čištění komunity a odváželi nashromážděný odpad do sběrného dvoru a do kontejnerů. Odpoledne jsme společně vyrazili do Dobré Vody, kde jsme spolu s místní komunitou slavili Eucharistii a prohlédli jsme si centrum občanského sdružení Český západ. Večer byl zcela naplněn sledováním filmu Velké ticho, který nás měl naladit na pondělní návštěvu trapistického kláštera v Novém Dvoře. Film vyvolal spoustu ohlasů a dotazů.
V neděli dopoledne jsme vařili a chystali písničky na Mši sv., kterou jsme prožili společně s farním společenstvím v Plasích a odpoledne ještě v domově pro seniory v Třemošné. Eucharistie v Plasích měla tentokrát i slavnostnější zakončení, protože při ní o. Pavel obnovil poprvé své časné sliby. Jedním z vrcholů setkání byla určitě „one man show“ o. Martina, který za recitace svých básní a zpěvu svých hitů vyprávěl o své cestě k víře a k oblátům. Ale obohacení bylo oboustranné. Díky našim návštěvníkům jsme my, obláti, mohli například poprvé v životě sledovat přímý přenos z konference jedné nejmenované firmy v oblasti mobilních telefonů, což je jedna ze zálib dvou z účastníku pracovně-přátelského pobytu v Plasích!
V pondělí se zase pracovalo a odpoledne se konečně vyrazilo k bratřím trapistům, na které se všichni tak těšili, že by si především dámské osazenstvo na ně nejraději i sáhlo. Účastnili jsme se nony – krátké odpolední modlitby, nakoupili dárky v trapistickém obchůdku a vyrazili do blízké Teplé, kde jsme si v obrovské zimě prohlédli premonstrátský klášter a v klášterní kapli slavili Mši sv. Večer jsme si ještě povídali o Božím povolání a naše setkání jsme zakončili adorací v naší plaské kapli.
V úterý ráno se gruntovalo a pak už jen slzy, mávání a loučení… Pro nás obláty to byly čtyři krásné dny prožité v jednoduchosti každodenního života a v přítomnosti osmi skvělých mladých lidí.

Pro místní děti a mládež připravujeme pobyt na plaské faře v březnu. Bude to taková obdoba v loňském roce již jednou uskutečněného Dvoudenní na faře (DvoNaFu). Bude se konat 18. a 19. března 2011.
P. Vlastimil Kadlec OMI

Sdílet

| Autor: P. Pavel Zahradníček | Vydáno dne 16. 02. 2011 | 5876 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nejnovější videa, filmy či audia (v mp3) pro vás:

O tento web se starají Misionáři obláti Panny Marie Neposkvrněné, kteří spravují farní obvody Řk. farností Manětí a Plasy. Na obsah tohoto webu si nevyhrazujeme žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.


Tento web je hostován na serverech A.M.I.M.S.. Sdružení A.M.I.M.S. - Apostolatus Mariae Immaculatae Matris Spei (česky Apoštolát Panny Marie Neposkvrněné Matky Naděje) provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině. Na serverech A.M.I.M.S. jsou umístěny i projekty časopis Milujte se!, fatym.com a další...

Kontakty a info o nás | Administrace