Misionáři obláti   OMIWorld   Klokoty   JukeBox   TV-MIS   Řk. farnost Manětín,
Řk. farnost Plasy
a Misionáři obláti
v okrese Plzeň-sever
Na webu ps.oblati.cz najdete info o činnosti misionářů oblátů Panny Marie Neposkvrněné v oblasti Plzeň-sever a o farních obvodech Manětín a Plasy, o které se zde obláti starají.
Zajímavé...

Tři kříže - Kalvárie nad Plasy

Kalvárie - tři kříže nad PlasyUž jste byli u Kalvárie - třech křížů, které stojí v lese nad Plasy? Vypravte se k nim! Je to kousek od Plas - asi 350 metrů od posledních domů a stojí to za to. Není úplně lehké je najít, ale tajuplný "pergamen" vás tam dovede.Podle tohoto popisu jsme k plaské Kalvárii před nedávnem podnikli výstup s dětmi a mládeží. Snad je ještě "brána ze zlomené borovice" stále na místě. Ale i kdyby ne, věřím, že místo najdete.
Pergamen s textem vedoucím ke kalvárii nad Plasy - líc


Pergamen s textem vedoucím ke kalvárii nad Plasy - rub


Pergamen končí otázkou. Část odpovědi je jasná: tři kříže tzv. Kalvárie připomíná umučení Pána Ježíše na vrcholku navrší zvaného Golgota (hebrejský název), neboli Kalvárie (řecký) těsně za branou města Jeruzaléma. Pán Ježíš tam byl ukřižován uprostřed mezi dvěma zločinci - proto ty dva kříže po stranách. Stalo se to kolem roku 30 po Kristu.
Pokud byste však někdo věděli něco podrobnějšího k okolnostem vzniku této Kalvárie nad Plasy a k její další historii, budeme vděčni za každou drobnou informaci. Je možno ji zanechat zde jako komentář k článku (viz níže), nebo poslat na pavel@oblati.cz. Předem díky. A přeji vám krásný výstup na toto nádherné a zajímavé místo.

Kalvárie - tři kříže nad Plasy

Sdílet

| Autor: P. Pavel Zahradníček | Vydáno dne 02. 09. 2011 | 6702 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nejnovější videa, filmy či audia (v mp3) pro vás:

O tento web se starají Misionáři obláti Panny Marie Neposkvrněné, kteří spravují farní obvody Řk. farností Manětí a Plasy. Na obsah tohoto webu si nevyhrazujeme žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.


Tento web je hostován na serverech A.M.I.M.S.. Sdružení A.M.I.M.S. - Apostolatus Mariae Immaculatae Matris Spei (česky Apoštolát Panny Marie Neposkvrněné Matky Naděje) provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině. Na serverech A.M.I.M.S. jsou umístěny i projekty časopis Milujte se!, fatym.com a další...

Kontakty a info o nás | Administrace